Aqua Aura

māja uz ūdens
Aqua Aura

AQUA AURA - peldošā mājiņa – ir SIA „PONTON” izstrādāts mobils peldošas ēkas koncepts dzīvošanai uz ūdens.

Latvijas arhitektu izstrādātais projekts AQUA AURA ir dzīvojamā māja, kas paredzēta peldēt uz ūdens vai vienkārši būt noenkurotai krastā. Tā ir kvalitatīva moderni projektēta ēka, kurā cilvēki var dzīvot pastāvīgi. Dzīvošana uz ūdens ir romantisks dabas elementu savienojums. Dizaineri vēlējās radīt peldošās mājās dabisku līdzsvaru, tāpēc, lai to izveidotu, tika izvēlēti videi draudzīgi, vietējās izcelsmes materiāli, kas nodrošina peldošās mājas estētisko izskatu un piešķir tai mājīgu gaisotni.

 

AQUA AURAs koncepts ir vilinošs, pārsteidz tā ārējā izskata skaistums un padara to par dzīvojamās telpas daļu. Galvenā projekta ideja bija izmantojot videi draudzīgus materiālus apvienot  iekšējās un ārējās telpas. Mājā ir viena plaša terase un viena jumta terase, kas piedāvā brīnišķīgu skatu uz ezeru/upi/jūru un piešķir vēl dziļāku toni mājas dizainam, kas padara vēl mājīgāku atpūtas zonu, ielencot ar spulgojošiem ūdens skatiem un dabas ainavām, vienlaikus saglabājot mājas iedzīvotāju privātumu.

 

AQUA AURA tiek būvēta no koka, papildus citiem ilgtspējīgiem būvniecības materiāliem tai ir koka klājs un koka sienas, kuras ir veidotas no dziļi impregnētas egles koksnes. Māja ir konstruēta tā, lai to varētu noenkurot vai arī pēc nepieciešamības pārvietot to uz citu vietu. AQUA AURAi nav dzinēja, bet AQUA AURA māja ir pārvietojama ar kravas kuģi vai velkoni, bet, lai to pārvietotu nelielos attālumos vai uz tuvāk esošām vietām, to var viegli vilkt tauvā.

 

AQUA AURA peldošā mājā ir guļamistaba, halle, saimniecības telpas, tādas kā virtuve, ēdamistaba / dzīvojamā istaba, dušas telpa un pirts, kas atrodas pirmajā stāvā. Otrā stāvā uz jumta izvietotās terases jūs varat baudīt brīnišķīgu skatu uz zili vizošo ūdeni.

 

Peldošās mājas dizains un ideja gadu laikā ir lēnām attīstījušies un pilnveidojušies, taču tikai nesen tas ir kļuvis par videi draudzīgu dzīvošanas modeli un sācis iekarot cilvēku interesi un uzmanību. Tas ir galvenokārt saistīts ar jaunām būvniecības metodēm un iespējām un pieaugošām klimata izmaiņām. Peldošā māja var būt paredzēta noenkurošanai pietiekami tālu prom no krasta, lai tā varētu pielāgoties ūdens līmeņa svārstībām, kā arī tā ir cieši un droši noenkurota pie krasta, lai plūdu gadījumā to neaiznestu prom.

Ponton uzņēmums piedāvā unikālu iespēju uzbūvēt dzīvojamo ēku uz peldošiem dzelzsbetona pontonu pamatiem. AQUA AURA peldošā māja ir stabila un droša, jo tā ir uzstādīta uz 16 betona pludiņiem, kas pildīti ar polistirola putām.

 

AQUA AURA ir piestiprināta pie tērauda karkasa konstrukcijas, bet nesošās konstrukcijas sienas sastāv no līmēta masīvkoka paneļiem, kas izgatavoti no zem dziļa spiediena impregnētiem skujkoku koksnes. Sienas ir speciāli apstrādātas ar aizsargvielu, lai pasargātu tās no izbalēšanas saulē, mitruma, kukaiņiem, sēnītēm un sūnām. Karkasa konstrukcija ir paredzēta vairāku stāvu izvietošanai, bet mājas klājs izveidots no impregnētiem terases dēļiem. Mājai ir augstas kvalitātes koka logi un durvis.

 

AQUA AURA peldošā māja ir būvēta augsti kvalitatīvi un profesionāli, līdz maksimumam paaugstinot tās energoefektivitāti. Peldošai mājai tiek nodrošinātas visas komunikācijas izmantojot krasta pieslēgumu – ūdens un elektrības padeve, notekūdeņu savākšana, attīrīšana u.c., var uzstādīt servisa aprīkojumu ūdens, elektrības un apgaismojuma nodrošināšanai, glābšanas iekārtas, kā arī dažādu pietauvošanās aprīkojumu un piederumus. Ir iespējams uzstādīt arī alternatīvus enerģijas avotus, kā, piemēram, saules baterijas, vēja ģeneratorus un autonomu ūdens attīrīšanas sistēmu, tādā veidā tā būtu no sauszemes komunikācijām neatkarīga dzīves vieta.

 

Apkures sistēma AQUA AURA mājiņā tiek nodrošināta ar ekskluzīva dizaina izstrādātu, ekonomisku, pilnībā automātisku granulu apkures krāsni, kas garantē maksimālu efektivitāti un minimālu degvielas patēriņu, kas rodas dedzinot tikai malku vai granulas, izejvielas, ko dāvā daba un kas atgriežas tās nepārtrauktā aprites ciklā.

 

Interjera dizains un ārējā fasāde piedāvā lielas izvēles iespējas gan krāsu, gan izvietojuma ziņā. SIA Ponton interjera dizaina komanda nodrošina pilnu un individuālu interjera dizaina koncepcijas izstrādi, jo mājiņa sastāv no moduļiem, kurus var kombinēt pēc katra klienta vēlmēm un vajadzībām.

 

Šī peldošā māja spēj piedāvāt visu to pašu komfortu, ko piedāvā tāda pati māja, kas būvēta uz sauszemes. Piemēram, virtuve, apkures kamīni, pirts, vannas istabas, kāpnes, guļamistabas, palīgtelpas u.c.